👈 فروشگاه فایل 👉

گزارش تخصصی بررسی مسائل و مشکلات دانش آموزان خوابگاه و تلاش برای رفع آنها

ارتباط با ما

... دانلود ...

گزارش تخصصی بررسی مسائل و مشکلات دانش آموزان خوابگاه و تلاش برای رفع آنها

توضیحات:

گزارش تخصصی بررسی مسائل و مشکلات دانش آموزان خوابگاه و تلاش برای رفع آنها، در قالب ppt و در 29 صفحه ، قابل ویرایش.

بخشی از متن گزارش تخصصی:

چکیده

در مدرسه شبانه روزی که بنده سرپرست آن می باشم ، ناهمگونی زیادی دیده می شود و تفاوت های زیادی

حال پیدا کردن یک رفتار کلی مناسب که به دور از تبعیض باشد و مناسب با تمامی دانش آموزان باشد بسیار سخت و مشکل است . یکی از مشکلاتی که دانش آموزان با آن رو به رو هستند مشکلات اخلاقی است . از قبیل پرخاشگری ، اختلالات روانی و... ؛ و دانش آموزانی هستند که والدین خود را از دست داده اند . دانش آموزانی هستند که بسیار کینه ای اند که یک برخورد اشتباه با خود را به هیچ وجه فراموش نمی کنند . در محیط خوابگاه دانش آموزانی هستند که دارای اختلال رشد هستند ، دانش آموزانی هستند که به خاطر جو موجود در روستا یا خانواده خود بسیار سرکش اند و اگر مسئولیتی به آنها سپرده شود مطمئنا، به درستی انجام نخواهند داد . دانش آموزانی که بیش فعال اند که ارضای این خصوصیت در دانش آموز در خوابگاه نیاز به یک برنامه ریزی درست دارد . از مشکلات شایع دیگر در دانش آموزان استرس است .

حال با تمامی این مشکلات و تعارضات در این پژوهش سعی بر پیدا کردن راه مناسب برای کنترل این دانش آموزان و اداره ی خوابگاه و در نتیجه آن ایجاد یک رابطه مناسب بسیار مهم می باشد .

مقدمه

مشکلات اساسی دانش آموزان خوابگاهی

در خوابگاه ، دانش آموزان دارای لهجه های مختلف هستند و هر یک از دانش آموزان یا ترک و یک عده ی دیگر به زبان کردی صحبت می کنند و این امر باعث ایجاد تنش های زیادی در خوابگاه شده است . این مسئله ی به ظاهر غیر مهم باعث ایجاد کینه و کدورت های چند ساله بین دانش آموزان شده است . از مشکلات دیگر اختلاف سطح فرهنگی بین دانش آموزان است . دانش آموزانی هستند که در محیط مناسبی در دوران کودکی رشد ننموده اند به همین دلیل از انجام خیلی از کارها ابایی ندارند و چون دانش آموزانی نیز هستند که دقیقا در نقطه ی مقابل این گروه اند دچار اذیت از سوی این دانش آموزان هستند . از مشکلات دیگری که می توان نام برد اختلاف سطح آگاهی دانش آموزان به خصوص در مسائل جنسی است ، دانش آموزان آگاه به این مسائل سعی می کنند با بیان دانسته های خود به سایر دانش آموزان سعی در برانگیخته کردن احساسات آنها داشته باشند و به این طریق به مقاصد خویش دست یابند و یا دانش آموزان شهری متاسفانه به تمام فیلم های خارج از حد سنی خود دسترسی دارند و چون در اوایل دوران بلوغ اند سعی در همسازی خود با آن فیلم ها دارند که این ضربات بزرگی به شخصیت فرد در آینده وارد می کند و متاسفانه این تاثیر می تواند نمود پیدا کند . به گونه ای که تغییر نگرش در این دانش آموزان کاری است که مدت زمان زیادی می طلبد به نظر بنده اصلاح این دانش آموزان فقط در مدرسه صورت نمی گیرد ، بلکه خانواده و اجتماع نیز باید در این قضیه همت داشته باشند . اما متاسفانه بیشتر به دلیل مشکلات اقتصادی خانواده ها کمتر به این موضوع پرداخته شده است . دانش آموزانی هستند که چون رشد کرده و به سن بلوغ رسیده اند معلمانی از جمله خودم ترجیح می دهیم برای حفظ شخصیت آنان به گونه ای متفاوت با آنها برخورد بشود اما این دانش آموزان چون تا به حال با این نوع برخورد مواجه نشده بودند نمی تواند شرایط جدید را هضم کنند و لذا در جهت عکس برخورد می کنند . برخورد سخت

و خشک و بر پایه مقررات علاوه بر مزیت هایی که به همراه دارد ، یک سری معایبی دارد که نمی توان از آنها چشم پوشی کرد . ابتدا پاره ای از آن مزایا را بیان می کنم :

و . . .

فهرست مطالب:

چکیده

نکات کلیدی :

مقدمه

مشکلات اساسی دانش آموزان خوابگاهی

ارزیابی از وضع موجود

اهداف گزارش تخصصی :

هدف اصلی

اهداف جزئی :

در مقایسه با شاخص :

جمع آوری اطلاعات

مصاحبه:

استرس و اضطراب :

عدم توانایی در ایجاد ارتباط موثر :

توانایی برقراری ارتباط درست برای مدیران نیز بسیار توصیه می شود ؛ چرا که : 10

نگاه سنتی مسئوﻻن مدرسه به آموزش : 10

تحقیقات و مقاﻻتی که بنده برای حل مشکلات دانش آموزان مطالعه کردم : 11

استرس و اضطراب : 12

عدم اعتماد به نفس : 12

عدم توانایی در ایجاد ارتباط موثر : 12

اصول برقراری ارتباط : 14

تعریف و تمجید : 15

ترک تحصیل : 17

ارتقای سطح کیفی آموزش ها و شروع زود هنگام آموزش ها ؛ 18

حضور موثر و منطقی والدین در مراحل مختلف تحصیل دانش آموزان ؛ 18

حمایت ؛ 18

رفع تبعیض ها ؛ 19

آموزش به متولیان آموزشی ؛ 19

پیشنهادات: 20

ارائه راهکار بعد از مطالعاتی که انجام دادم : 21

ایجاد حس مسئولیت پذیری: 21

با نشاط سازی مدرسه: 22

استرس: 23

خجالت و انزوا: 23

عدم اعتماد به نفس: 24

ویژگی های کلی یک دانش آموز مطلوب: 24

نتایجی که بعد از انجام راه حل ها به آن رسیدم (نقاط قوت ) 25

حسن ها: 25

معایب این روش: 26

نتیجه گیری : 27

منابع

👇محصولات تصادفی👇

ترجمه مقاله تاثیر فیبرهای پلیمری بر مقاومت بتن ترجمه مقاله رابطه بین جوش نقطه ای و کیفیت تحقیق و مقاله ای در مورد انواع درختچه ها و بوته های ایران پاورپوینت تجزیه و تحلیل سیستمها دانلود شیپ فایل مرز شهرستان نهاوند